You are here: Events » Results » Result Details Register  |  Login
 

10/04/10 - Stratford CC 10
Winner: Matt Clinton

 Result Minimize

PosRiderClubTimeN1N2N3Notes
1
Matt Clinton
Mikevaughan.co.uk
00:20:10
S
 
 
 
2
Richard Bradley
Shorter Rochford RT
00:20:12
V
 
 
 
3
James Wall
Team Echelon - Spiuk
00:20:14
S
 
 
 
4
Stu Dodd
www.drag2zero.com
00:20:15
S
 
 
 
5
Scott Povey
Warwickshire Road Club
00:20:34
S
 
 
 
6
Jon Simpkins
www.drag2zero.com
00:20:41
S
 
 
 
7
Mark Arnold
www.tt-weekly.com
00:20:53
S
 
 
 
8
Scott Westwood
Walsall Roads CC
00:20:58
S
 
 
 
9
Stuart Walker
Walsall RCC
00:21:11
V
 
 
 
10
Nino Piccoli
www.tt-weekly.com
00:21:12
S
 
 
 
11
David Barnes
Team Echelon - Spiuk
00:21:17
V
 
 
 
12
Steve Berry
San Fairy Ann CC
00:21:23
V
 
 
 
13
Chris Long
TVS Sherborne
00:21:29
V
 
 
 
14
Paul Mellen
Horsham CC
00:21:42
V
 
 
 
15
Alastair Mcchesney
Solihull Cycling Club
00:21:44
V
 
 
 
16
Michael Donnelly
LVRC
00:21:46
V
 
 
 
17
Tony Ball
Team Swift
00:21:50
V
 
 
 
18
Dael Sidwell
Lutterworth CycleCentre
00:21:51
S
 
 
 
19
Neil Coventry
API - Metrow
00:21:51
V
 
 
 
20
Andrew Green
Team Lutterworth Cycle Centre
00:21:57
S
 
 
 
21
Simon Smart
www.drag2zero.com
00:21:58
V
 
 
 
22
Michael Stallard
Stratford CC
00:21:59
V
 
 
 
23
Ashley Long
Coalville Wheelers CC
00:22:04
V
 
 
 
24
Dan Bill
Cult Racing
00:22:04
S
 
 
 
25
Robert Parry
Royal Dean Forest Cycling Club
00:22:11
V
 
 
 
26
Simon Harradine
CC Top
00:22:11
S
 
 
 
27
Mark Hammond
Stourbridge Velo
00:22:12
S
 
 
 
28
Barrie Mitchell
Team Endura MI Racing
00:22:13
V
 
 
 
29
Richard Eason
Solihull Cycling Club
00:22:18
S
 
 
 
30
Neil Dallaway
University of Birmingham CC
00:22:25
S
 
 
 
31
Edward Priddy
Solihull Cycling Club
00:22:38
V
 
 
 
32
Paul Gamlin
Bristol & District Triathletes
00:22:39
S
 
 
 
33
Vince Page
Team Echelon - Spiuk
00:22:39
V
 
 
 
34
David McCabe
Stratford CC
00:22:43
S
 
 
 
35
Stephen Wilkins
Walsall RCC
00:22:50
V
 
 
 
36
Jonathan Sadler
Bicester Millenium Cycling Club
00:22:56
V
 
 
 
37
Mick Murray
Hinckley CRC
00:22:56
V
 
 
 
38
Cameron Foster
Banbury Star
00:22:59
J
 
 
 
39
Peter Ding
Ludlow CC
00:23:02
V
 
 
 
40
Steve Mountford
Solihull Cycling Club
00:23:07
V
 
 
 
41
Steven Goodbier
Evesham & District Wheelers
00:23:14
S
 
 
 
42
George Coghlan
Janus Road Club
00:23:17
S
 
 
 
43
James Cowan
Solihull Cycling Club
00:23:19
S
 
 
 
44
Peter Evans
Stratford CC
00:23:24
V
 
 
 
45
Lee Edmonds
Rugby Velo
00:23:29
V
 
 
 
46
Paul Boddy
Wolverhampton Wheelers
00:23:41
V
 
 
 
47
Matthew Plant
Rugby RCC
00:23:45
S
 
 
 
48
Ruth Middleton
East London Velo
00:23:46
W
 
 
 
49
mark Carter
Wallsall Roads CC
00:23:46
S
 
 
 
50
Paul Castle
Worcester St Johns
00:23:51
V
 
 
 
51
David Evans
Worcester St Johns
00:23:52
V
 
 
 
52
Andrew Burnett
Bicester Millenium Cycling Club
00:23:53
V
 
 
 
53
Paul Welsby
www.drag2zero.com
00:23:58
V
 
 
 
54
William Harper
Team Midland Racing
00:24:00
V
 
 
 
55
Brian Jones
Halesowen CC
00:24:21
V
 
 
 
56
Stephen Howat
Stratford CC
00:24:28
S
 
 
 
57
Paul Jennings
Northants Tri Club
00:24:29
V
 
 
 
58
John Dixson
Team Endura MI Racing
00:24:35
V
 
 
 
59
Keith Burfoot
Team MDT Giant
00:24:40
V
 
 
 
60
William Adcock
Hinckley CRC
00:24:40
V
 
 
 
61
Michelle Drakely
Concorde CC
00:24:44
WV
 
 
 
62
Chris Udall
Gloucester City CC
00:24:47
S
 
 
 
63
Mark Shore
Walsall RCC
00:24:51
V
 
 
 
64
David Mobbs
Banbury Star
00:25:01
V
 
 
 
65
Preston Eckloff
Warwickshire Road Club
00:25:02
V
 
 
 
66
David Kimberley
Rugby RCC
00:25:02
V
 
 
 
67
Roger Foster
Banbury Star
00:25:03
V
 
 
 
68
Stacey Penn
Tean Endura MI Racing
00:25:09
W
 
 
 
69
John Murphy
Gloucester City CC
00:25:13
V
 
 
 
70
Arja Scarsbrook
Team Echelon - Spiuk
00:25:15
WV
 
 
 
71
Linda Hubbard
Welland Valley CC
00:25:19
WV
 
 
 
72
Simon Packer
Beacon Roads
00:25:26
S
 
 
 
73
Andrew Gardner
Coventry Road Club
00:25:28
V
 
 
 
74
Andrew Delaney
Coventry Road Club
00:25:41
V
 
 
 
75
Murray Kirton
A5 Rangers CC
00:25:43
V
 
 
 
76
Claire Sadler
Bicester Millenium Cycling Club
00:25:48
W
 
 
 
77
Victoria Plant
Rugby RCC
00:25:48
W
 
 
 
78
Adrian Kerby
M I Racing
00:25:56
S
 
 
 
79
James Plant
Wyre Forest CRC
00:26:01
J
 
 
 
80
Allen Janes
Bristol South Cycling club
00:26:11
V
 
 
 
81
Jonathan Wheeler
Worcester St Johns
00:26:16
V
 
 
 
82
Jonathan Howles
Wolverhampton Wheelers
00:26:16
V
 
 
 
83
Stephen Lloyd
Shirley RC
00:26:41
V
 
 
 
84
Alexandra Laycock
Warwickshire Road Club
00:26:49
WV
 
 
 
85
Stephen Cooke
Walsall RCC
00:26:52
V
 
 
 
86
Miranda Harris
Stratford CC
00:27:07
WV
 
 
 
87
David Prior
Wyre Forest CRC
00:27:12
V
 
 
 
88
Julia Brown
Beacon Roads
00:27:13
WV
 
 
 
89
Mick Gray
Wyre Forest CRC
00:27:29
V
 
 
 
90
Mark Davies
Team probikekit.com
00:27:29
S
 
 
 
91
Wendy Kerby
M I Racing
00:27:31
WV
 
 
 
92
Mike Davis
Beeston RC
00:27:35
V
 
 
 
93
Emily Whitmore
Team Endura MI Racing
00:27:48
W
 
 
 
94
Holly Page
Worcester St Johns
00:27:53
WJ
 
 
 
95
Brian Taylor
Midland C & AC
00:28:11
V
 
 
 
96
Andy Murray
Bicester Millenium Cycling Club
00:28:39
V
 
 
 
97
Alistair Milner
Stourbridge Velo
00:29:14
V
 
 
 
98
Peter elwis
Leamington C A C
00:29:21
V
 
 
 
99
Robert Lane
Leamington C A C
00:30:08
V
 
 
 
1001
Danuta Tinn
Pbscience.com
 
DNF
 
 
 
1002
Janet Birkmyre
Orbea-For Goodness Shakes
 
DNS
 
 
 
1003
Chris Everard
Stratford CC
 
DNS
 
 
 
1004
Martin Hall
Evesham & District Wheelers
 
DNS
 
 
 
1005
Geoffrey Baker
Velo Club Bristol
 
DNS
 
 
 
1006
Nicola Juniper
PCA Ciclos Uno
 
DNS
 
 
 

    

 

Privacy Statement  |  Terms Of Use
Copyright Cycling Time Trials