|
|
For outstanding service to the Council the following persons have been honoured:
Official | District | Year |
Mick Kilby | London South District | 2013 |
Sheila Hardy | Midland District | 2012 |
George Smith | South West District | 2012 |
Don Saunders | East District | 2011 |
Keith Robins | South East Midlands District | 2010 |
Philip Heaton | Manchester District | 2010 |
George Dawson | Teesside District | 2009 |
Ken Blowe | South District | 2009 |
Derek Johnson | Liverpool District | 2009 |
Richard Daniells | South East Midlands District | 2009 |
Jack Roughley | North District | 2006 |
Bernard Jones | North District | 2006 |
Amy Hooton | Liverpool District | 2004 |
Pete Swetman | London South District | 2004 |
Vic Williams | South East District | 2002 |
Brenda Jackson | North District | 2002 |
Peter Walthall | Manchester District | 2002 |
Peter McGrath | North East District | 2002 |
Ron Diplock | West District | 2002 |
Peter Stone | South East District | 2002 |
Trevor Bracegirdle | Manchester District | 2001 |
John Galway | West District | 2001 |
Ellis Smith | Lincolnshire District | 2001 |
Douglas Eagger | London North District | 2001 |
James Burgin | London West District | 2001 |
Ken Robertson | South West District | 2001 |
Stanley Turner | London East District | 2000 |
Barry Freeman | London East District | 2000 |
Shelagh Hargraves | South Wales District | 2000 |
Warwick Dunford | South East District | 1999 |
George Morris | North Midlands District | 1998 |
Frank Minto | North Midlands District | 1998 |
Christine Minto | North Midlands District | 1998 |
John Barton | Central District | 1998 |
Malcolm Watton | South East District | 1998 |
Christine Watts | London South District | 1998 |
Keith Webb | Yorkshire District | 1998 |
Roy Moss | South Wales District | 1997 |
Eddie Smith | Midland District | 1997 |
Tim Field | Midland District | 1996 |
Albert Harper | Midland District | 1996 |
Graham Morris | Manchester District | 1995 |
Dudley Roberts | South East Midlands District | 1995 |
Stephen Pontin | London North District | 1995 |
Edward Guy | Central District | 1994 |
Leslie Heald | Manchester District | 1994 |
Lillian Heald | Manchester District | 1994 |
William Glaze | Midland District | 1994 |
William Perret | Midland District | 1994 |
Frederick Howell | South Wales District | 1994 |
William Thorncroft | London East District | 1994 |
Douglas Brunwin | London East District | 1994 |
Frederick Cooper | South East Midlands District | 1994 |
William Townsend OBE | London West District | 1993 |
Eric Mustill | Liverpool District | 1993 |
Albert Saunders | East District | 1993 |
Frederick Stoppard | Central District | 1992 |
Cyril Dixon | North District | 1992 |
James Carr | North Midlands District | 1991 |
Reginald Booth | Lincolnshire District | 1989 |
Arthur Elston | South West District | 1986 |
Vernon Wright | South Wales District | 1983 |
|
|
|
|
|
|